מסעדות באמסטרדם

מסעדות באמסטרדם – לא רק גבינה ודג מלוח

המבקרים באמסטרדם יכולים להכין את עצמם לחוויה קולינרית מעניינת מאוד. אם נדמה היה לכם כי באמסטרדם תמצאו רק גבינות וצ'יפס, הרי שצפויה לכם הפתעה בדמות מגוון רב במיוחד של מסעדות באמסטרדם, המציעות שפע תפריטים ואפשרויות לכל הגילאים ולכל מצב רוח (ומצב רעב) – תפריטים אקזוטיים ומזון מהיר, מאכלים בינלאומיים המייצגים את שפע התרבויות שבעיר, וכמובן מסעדות מומלצות באמסטרדם המתאימות לכל התיירים ולכל הרגלי האכילה שלהם (בואו לגלות חוויה קולינרית ישראלית, בדקו מסעדות מומלצות בארץ).

היכן מוצאים מסעדות באמסטרדם?

את הריכוז הגדול ביותר של מסעדות באמסטרדם תמצאו בדרך כלל סביב כיכר הליידספליין, הלא היא הכיכר המרכזית של חיי הלילה בעיר, באיזור צ'יינה טאון בו אפשר למצוא בעיקר מסעדות באמסטרדם המבוססות על המטבח האוריינטלי של המזרח הרחוק וכמובן יורדאן. על אף המגוון הרב של מסעדות באמסטרדם נדמה כאילו העיר לא עושה מהן עניין (בניגוד לפריז השכנה, למשל). באמסטרדם לא תמצאו שפים נחשבים או אוירה קולינארית רווית אגו, כי אם ערב רב של טעמים, ריחות ומנות המבוססות על חומרי גלם מקומיים מעולים.

טיפים נוספים על מסעדות באמסטרדם

  1. מרביתן של מסעדות באמסטרדם נפתחות ונסגרות מאוחר כך שגם בשעה 22:00 תוכלו להיכנס אל מסעדה ולהתחיל בארוחה שתימשך מספר שעות.
  2. מסעדות באמסטרדם שהן מסעדות צמחוניות? כאלה ישנן רבות מאוד. דוגמאות הן מסעדת Bolhoed המגישה תפריט יומי משתנה ומגוון המצטיין בטעמו. אפשרות אחרת היא מסעדת Waaghals המשנה גם היא את התפריט המוגש, לעיתים קרובות (בהתאם למה שיש בשוק המקומי) ומתמקדת במנות פשוטות ואסתטיות מאוד.
  3. שומרי הכשרות ימצאו לא מעט מסעדות באמסטרדם שהן גם כשרות ומאפשרות אכילה חופשית ללא חשש. בחפשכם אחר מסעדות אלה, כדאי לפנות אל מרכז הקהילה היהודית בעיר, ולבקש את רשימת המסעדות הכשרות שיש לאמסטרדם להציע.

ולהלן כמה דוגמאות של מסעדות באמסטרדם מובילות

אחד מאבות המזון שהולנד ידועה בהם הוא כמובן הפנקייק ומסעדת The Pancake Bakery לוקחת אותו צעד אחד קדימה. במסעדה ישנו שפע מנות (המותאם כמובן גם לילדים) ושפע פנקייקים המגיעים בטעמים שונים, ומגלמים את כל תרבויות העולם. תוכלו למשל למצוא פנקייק יווני עם צזיקי וכבש או פנקייק עם בשר ציד. עם זאת, כמובן שמקומן של פנקייקים מתוקים לא נפקד דווקא במסעדה הזו מבין כל מסעדות באמסטרדם, כך שבקלות תוכלו למצוא בה גם פנקייקים עם מגוון רוטבי שוקולד, קצפת ופירות.

מסעדת Bazar ממוקמת ברוטרדם, ומציעה אוכל צפון אפריקאי שיזכיר לנו הישראלים קצת טעם של בית. ישנו מגוון מסעדות באמסטרדם המציעות אוכל המבוסס על המטבח המרוקאי והאלג'יראי, אולם המנות המוגשות בהן שונה מאלה המוכרות לנו ועל כן שווה ביותר לבקר בהן.
אחת מאותן מסעדות באמסטרדם הידועות היא כמובן דה קאס (De Kas) שהוכתרה לא אחת כאחת המסעדות המובילות בעולם. במסעדה זו מבוסס התפריט כולו על יבול הגינה האורגנית המקומית והשלמות משווקים חקלאיים מקומיים. במסעדה זו, בעלת כוכב מישלן אחד) תוכלו לטעום את מטעמיה המקומיים של הולנד, ולעשות את זה בלב אחת מאותן מסעדות באמסטרדם המצטיינות בעיצוב מקורי ומיוחד.
גם מסעדת Marius זוכה להמלצות ותשבוחות מכל כיוון, זאת בזכות האוכל הצרפתי המשובח המוגש בה. אכן, המנות בה מעט יותר יקרות מהמנות של מסעדות באמסטרדם אחרות, אולם מדובר על אוכל מקורי הנובע ממוחו הקודח של השף וממצב רוחו באותו יום. כאשר כל אלה מוגשים במסעדה קלילה החפה מסנוביזם (או פלצנות בשפת העם), הרי שמדובר בחוויה שבהחלט אסור לוותר עליה בעת ביקור בעיר.