תיירות גאה

אמסטרדם היא עיר לא גדולה (במונחים אירופאים) וגרים בה רק 800,000 איש ואישה.

מדובר בעיר יפיפיה ומרתקת, כשגודלה הקטן מאפשר לטייל בה ולהנות ממנה ברגל או באופניים.

לעומת גודלה של העיר, הקהילה הגאה באמסטרדם גדולה מאד ויש מעל לשלושים ברים גאים, בתי קפה,מועדוני היכרויות מספר מועדוני גייז וגם כמה מסיבות גאות המתרחשות אחת לשבוע או לחודש.

קבוצת רפידו מפיקה בשנים האחרונות את המסיבות הגדולות ביותר בעיר ולמסיבות האלו מגיעים גייז מכל רחבי אירופה.

אמסטרדם היתה אחת הערים הראשונות באירופה בהן התפתחה סצינה גאה ש"יצאה מהארון" ובמשך שנים נחשבה לבירת הגייז עקב האווירה החופשית והמתירנית בעיר.

מצעד הגאווה באמסטרדם הוא אחד המצעדים הצבעונים בעולם. המצעד כולל מסיבות רחוב הנמשכות סופ"ש שלם, מסיבות גייז ענקיות במועדונים הגדולים בעיר ואת מצעד התעלות המפורסם של העיר, המתרחש כולו על גבי סירות (במקום המשאיות אליהן התרגלנו בשאר המצעדים בעולם) השטות בנהר.

מצעד התעלו מתחיל בסביבות השעה 14:00 בצהריים ונמשך כ3- 4 שעות, שאחריהן ממשיכות המסיבות ברחוב ובמועדונים. סוף השבוע של מצעד הגאווה הוא אחד מהעמוסים ביותר בעיר בכל השנה ומכיון שגודלה של העיר קטן יחסית לאירופה, חשוב להזמין בתי מלון מספר חודשים מראש כדי לא לישון מחוץ לעיר.

אירועים נוספים המושכים אליהם הרבה קהל והרבה גייז:

יום המלכה: המתקיים כל שנה באפריל. ביום זה רחובות העיר הופכים למסיבה אחת גדולה, כולם לובשים בגדים בצבע כתום וחוגגים עד השעות המוקדמות של הבוקר.

ערב ראש השנה האזרחית: באמסטרדם נחגג ברוב חשיבות ורצינות ותוכלו למצוא המון מסיבות גאות ושמחות שיכניסו אתכם לאוירת הקרנבל הנדרשת בתאריך שכזה.

איזורי הגייז באמסטרדם – Reguliersdwarsstraat & Amstel:
כנראה לעולם לא נצליח להגות את השם הזה אבל כדאי לזכור אותו. באיזור זה נמצאים הברים והמועדונים היותר טרנדים, אליהם מגיעים גם הרבה תיירים.
ליד האיזור עם השם הארוך נמצא האמסטל, שגם בו יש ברים לגייז אליהם מגיעים יותר מקומיים.

איזור נוסף בו אפשר למצוא גייז באמסטרדם – Warmoesstraat & Zeedijk:
איזור זה מיועד לחובבי הפטיש והעור ופחות למי שמחפש מסיבות סירקיט קלילות.באיזור מספר ברים לגייז המציעים חויות מענינות. קוד לבוש – שחור, גומי וכמה שיותר עור.שני האיזורים נמצאים מרחק הליכה אחד מהשני.

אמסטרדם אמנם איבדה מעט מגדולתה כבירת הגייז בשנים האחרונות, אבל משנת 2010 יש ניסיון להחזיר עטרה ליושנה ואת הגאווה לעיר היפה הזאת.
למרות שכיום היא אינה נחשבת לבירת הגייז, עדין יש לאמסטרדם הרבה מה להציע לגייז – החל מחיי לילה, אוירה משוחררת ומקומות שכיף לטייל בהם. שווה לקפוץ ולבקר.

הכתבה באדיבות: Gay vacation & Gay hotel – Gayway