המדריך לתחבורה באמסטרדם

ברגע שאתם נוחתים בארץ זרה, אתם מרגישים קצת המומים ומבולבלים, במיוחד בכל הנוגע לאפשרויות התחבורה הקיימות בעיר. באופן עקרוני, אמסטרדם בדומה לשאר הערים באירופה, כוללת שלל אפשרויות נוחות לתחבורה ציבורית או פרטית. אילו אפשרויות תחבורה קיימות באמסטרדם? ומה היא האופציה הכי טובה עבורנו?

אפשרויות תחבורה מומלצות באמסטרדם
באמסטרדם תוכלו ליהנות ממספר אפשרויות תחבורה שונות, איתן תוכלו לסייר בעיר. הדרך הכי קלה וזולה, להגיע משדה התעופה למרכז אמסטרדם, היא על ידי הנסיעה ברכבת. כדי לקבל פרטים על שעות היציאה של הרכבת ויעדיה, כדאי שתפנו למודיעין של התחנה. כדאי שתצטיידו במטבעות, על מנת שתוכלו לרכוש את כרטיסי הנסיעה, דרך המכונה האוטומטית ולא דרך משרד הכרטיסים, על מנת שתוכלו ליהנות, מההנחה על כרטיסי הנסיעה. אם אתם רוצים להתפנק ואין לכם כוח להיסחב עם תיקים, מגשי אירוח ומזוודות ברכבת, תוכלו לקחת מונית, קחו בחשבון שמחיר הפינוק יעלה לכם ביוקר. במהלך שהותכם באמסטרדם, כדאי לכם לשכור אופניים, איתם תוכלו להגיע לכל מקום במהירות, בלי תלות בלוח זמנים ופקקים.

באמסטרדם, תוכלו למצוא שלל מסלולי רכיבה מוסדרים לאופניים, אשר מרשתים את כל העיר, ככה שגם תוכלו ליהנות במהלך ימי גיבוש וכייף מהנים, בין שלל מרכזי התיירות בעיר וגם תוכלו ליהנות מי חיסכון משמעותי בהוצאות. מי שלא יודע לנסוע על אופניים או שלא מעוניין לדווש כל היום, יכול ליהנות מנסיעה על החשמלית או האוטובוס. החשמליות והאוטובוסים באמסטרדם, מגיעים לכל היעדים המבוקשים בעיר, כאשר עדיף שתבחרו לנסוע בחשמלית, על מנת להימנע מהפקקים.

דגשים חשובים לגבי התחבורה באמסטרדם
אם אתם שוקלים לשכור רכב באמסטרדם, רצוי שתשקלו אחרת, משום שהתחבורה הציבורית באמסטרדם דיי נוחה, זולה ומהירה, שלא נדבר על כך שהפקקים באמסטרדם חוגגים, בגלל עומס התיירים והמחסור בחניות. גם הנסיעה במונית, לא ממש משתלמת, משום שמחיר הנסיעה בהן מאוד יקר ולרוב יש קושי להשיג אותן. לכן האופציות הכי טובות לסייר באמסטרדם, הן על ידי החשמלית והאופניים. תוכלו לשכור אופניים, בשלל חנויות השכרה בעיר, כדאי שתערכו סקר שוק קצר בין שלל החנויות, על מנת לבחון את סוג האופניים שהן מציאות, המחיר ורצוי שתבררו לגבי הביטוח, על מנת שלא תסבלו מעוגמת נפש מיותרת. אם אתם מעוניינים לנסוע בחשמלית, כדאי שתרכשו את כרטיס המעבר של אמסטרדם. כרטיס המעבר, הוא כרטיס המיועד לתייר, בו תוכלו ליהנות משימוש מוזל בתחבורה הציבורית הכוללת נסיעה באוטובוסים, חשמליות והמטרו.

מלבד הנחה בתחבורה הציבורית, תוכלו ליהנות מהנחות משמעותיות גם בכניסה לשלל אטרקציות ואתרי תרבות באמסטרדם הכוללים מוזיאונים, שיט תעלות, מסעדות ועוד שלל אטרקציות אחרות. קחו בחשבון, שהכרטיס לא תקף לנסיעה לשדה התעופה. בכל מקרה, לפני הטיסה לאמסטרדם, כדאי שתבררו עם סוכנות הנסיעות לגבי חבילת נופש משתלמת, הכוללת בטוחה גם אטרקציות וגם אפשרות לתחבורה באמסטרדם.

Comments are Closed