אמסטרדם ב-5 ימים

אמסטרדם ב- 5 ימים

אמסטרדם זאת עיר יפיפייה ומיוחדת שניתן לבלות בה מספר שבועות ואף יותר. מכיוון שרובנו לא יכולים לקחת חופשות ארוכות מסיבות עבודה, משפחה, לימודים ועוד, אמסטרדם הוא יעד מומלץ שניתן גם לחוות ולראות ב 5 ימים בלבד.  

בין אם אתם יוצאים לאמסטרדם באופן עצמאי ובין אם אתם מטיילים במסגרת אחד מאותם טיולים מאורגנים לחו"ל – כדאי שתכירו מספר אתרים באמסטרדם שאסור לפספס ושניתן לבקר בהם במהלך של חמישה ימי שהייה בעיר.

 1.  להתעמק בעבר הססגוני של אמסטרדם
  המוזיאון Amsterdams Historisch, ממפה את שמונה המאות האחרונות של האבולוציה האורבאנית באמצעות אובייקטים שנראים קצת מוזרים כמו נעליים בנות 700 שנים. בשלב הבא קיפצו למוזיאון  Amstelkring, כנסייה מקסימה שנשתמרה להפליא מאז המאה ה-17. את היום תוכלו לסיים בטיול למוזיאון Joods Historisch ברובע היהודי העתיק. הוא שוכן בארבעה בתי כנסת לשעבר, מלא תמונות, ציורים וחפצי אומנות שמייצגים את ההיסטוריה של יהדות הולנד. במוזיאון יש אגף ילדים מצוין מלא במוצגים אינטראקטיביים. כדאי לבקר בכל המוזיאונים ההיסטוריים.
 2. לטייל בעיר הציורית
  כאשר חושבים על אמסטרדם, תמונות כמו קבקבי עץ, פרחי הצבעונים (טוליפ), גבינות ותחנות רוח, קופצות ישר לראש. אבל מעבר לקלישאות בעיר שוכנים מראות ייחודיים. ממש מחוץ לעיר יש מוזיאון להכנת קבקבים: Klompenmakerij De Zaanse Schans, שמפרט את ההיסטוריה ואת הסמליות של נעליים אלה. המקום המפורסם ביותר שבו ניתן לקנות צבעונים הוא ה- Bloemenmark, וגבינות מלאות טעם אפשר למצוא במרכז המסחרי Wegewijs. באמסטרדם נותרו שמונה תחנות רוח, כאשר המפורסמת ביותר היא De Gooyer. זהו מקום נהדר ללגימת בירה, כיוון שהוא נמצא ממש בסמיכות למבשלת הבירה הידועה Brouwerij 't IJ.
 3. ללכת לאיבוד במבוך התעלות
  את אמסטרדם חוצים גשרים רבים, ומקיפות אותה 165 תעלות. נתיבי המים מספקים גבולות אטרקטיביים לשכונות אומנותיות ברובע המוזיאונים ה- Jordaanו ה- Pijp. בתוך כיסי הקרקע שיוצרת רשת התעלות אפשר למצוא חנויות, גלריות ובתי קפה אותנטיים. התעלה הציורית ביותר היא ה- Prinsengracht לכל אורכה עצים מצלים וסירות מיוחדות. כשאתם משוטטים באזור זה, תראו את הצריח הגבוה של ה- Westerkerk ואת הבית הצנוע של אנה פרנק. אזורי תעלות קטנים יותר שכדאי לבקר בהם כוללים את ה- Brouwersgracht ההיסטורי ואת המרכז המסחרי של Leliegracht.
 4. פיקניק עם המקומיים
  לפיקניק המושלם, כדאי להגיע ל- Vondelpark. השטח הירוק הגדול ביותר באמסטרדם הוא הפארק שנקרא על שם המשורר יוסט ואן דן וונדל הידוע (1679-1587), שהמחזה השנוי במחלוקת שלו "לוציפר" גרם לשבירת כוחה של הסמכות הדתית. אם אתם אוהבים קצת ספורט, תוכלו לשחק בפארק כדורגל, לרכוב על אופניים ולעסוק בהליכה. הפארק הוא מרכז תרבותי עם מוזיאון הקולנוע ההולנדי ופסל של פיקאסו.
 5. לשכור אופניים
  רכיבה על אופניים היא דרך מצוינת לטייל באמסטרדם. יש מקומות רבים בהם אפשר לשכור אופניים וכך תוכלו לשוטט ברחבי העיר ולראות את כל המראות. אגב, אפשר להזמין גם סיור מודרך מחברת האופניים הצהובה.

Comments are Closed