טיסות לאמסטרדם – מידע רלוונטי ושימושי

טיסות לאמסטרדם

אמסטרדם, הרי היא כידוע בירתה של הולנד, מונה, נכון לשנת אלפיים וחמש, למעלה משבע מאות אלף תושבים. מסביב לעיר עצמה מצויים כמיליון תושבים ממדינות שונות. התפיסה הרווחת בקרב מרבית האוכלוסייה, לפיה האג היא למעשה בירתה של הולנד שגויה כמובן.
נטייה שגויה זו נובעת מפאת העובדה שהאג הינה אזור המושב השלטוני של הולנד. מרבית הבירות במדינות העולם השונות, בירתן נמצאת היכן שמקום המושב השלטוני של המדינה נמצא, אולם נתון זה איננו מחייב בהכרח וכראייה לכך ניתן להביא את הולנד לדוגמא.

אמסטרדם – אחת הערים התיירותיות ביותר בעולם
די מפתיע שמדובר באחת הערים התיירותיות ביותר בעולם שכן גודלה באופן יחסי מצומצם. אף על פי כן מדובר בעיר הגדולה ביותר במדינת הולנד כולה אשר מדי שנה פוקדים אותה עשרות אלפי טיילים מרחבי אירופה כולה וממדינות העולם בכלל.

אמסטרדם מצטיירת כעיר חופשית שתישאר צעירה ברוחה לנצח. מגוון האטרקציות בעיר הינו עצום החל מרחובות קסומים בעלי עצים מרובים, שייט בתעלות הפזורות לכל אורכה ורוחבה של העיר, רכיבה מהנה על אופניים, אתרים היסטוריים ומוזיאונים לאומנות, בתי קפה ומקומות בילוי אטרקטיביים, גשרים אשר חוצים את התעלות בעיר, שוק הפרחים המפורסם ועוד.

טיסות לאמסטרדם – יעד נחיתה והגעה אל העיר עצמה
באופן כללי, טיסות לאמסטרדם יוצאות לרוב באופן סדיר. יעד הנחיתה של הטיסה הינו שדה התעופה הנקרא סחיפול, אשר מצוי ארבעה עשר ק"מ מהעיר עצמה. ההגעה משדה התעופה, סחיפול, לעיר, תעשה דרך נסיעה ברכבת ישירה אל לב ליבה של העיר אשר מזוהה עם תחנת הרכבת המרכזית. כל מי שמעוניין לבקר באמשטרדם בקרוב, חייב לקחת בחשבון כמה גורמים ופרמטרים.

טרם הביקור בעיר התייחסו לנתוני מזג האוויר
ראשית יש לבדוק את עונת השנה ותנאי מזג האוויר הנלווים לה, למרות שבאופן כללי מרבית ימות השנה באמשטרדם מלווים במזג אוויר נוח. אף על פי כן החורף של אמשטרדם הוא איננו החורף של ישראל כידוע, ועלול להיות קר במיוחד עבור הישראלי הממוצע. הטמפרטורות הממוצעות בחורף של אמסטרדם נעות בין שתי מעלות לתשע מעלות צלזיוס, ולרוב אינן צונחות מתחת לאפס. על כן הקפידו לבדוק שבחדרי המלון שהזמנתם מראש או שתזמינו במהלך הביקור בעיר, אם אכן נמצאת מערכת מיזוג אוויר לחימום החדר או כל אמצעי חימום אחר איכותי ומספק.

טיסות לאמסטרדם – עלויות
אמסטרדם, כאמור וכידוע היא מבין הערים התיירותיות ביותר בקרב אוכלוסיית העולם כולו ובפרט בקרב הציבור הישראלי, וזאת לא רק בשל יופייה של העיר אלא גם תודות למרחק הקצר שבינה לבין ישראל וכן בשל המחירים המשתלמים עבור הטיסות לעיר. בהתאם לכך אין זה מפתיע שפלח נרחב מאד מהמבקרים הישראלים באמסטרדם הם למעשה אנשים די צעירים בעלי תקציב נמוך או מוגבל יחסית.

Comments are Closed