טיסות לאמסטרדם – בשביל הרומנטיקה

אמסטרדם היא אחת הבירות האירופאיות הקטנות והאינטימיות ביותר. מספר תושביה כ750,000 ושטחה רק 219 קמ"ר. בתוך השטח המצומצם הזה ישנה עיר אירופאית קלאסית, עם מונומנטים מרכזיים, מוזיאונים רבים ומגוונים, עתיקות ומצודות, ושווקים תוססים ומלאים. באמסטרדם ניתן לצעוד בין הבתים הצבעוניים, לדווש על אופניים בין גשרי האבן הפרושים ובין הסמטאות הציוריות, ולשוט בתעלות החוצות את העיר. זוהי עיר רומנטית במיטבה, המאפשרת לחדש את החיבור הזוגי וליהנות משלווה שיש רק בחו"ל.

מכל סיבות הטובות
אמסטרדם, בירתה של הולנד, היא יעד תיירותי מבוקש עם הרבה סיבות טובות לבוא לבקר בה. באמסטרדם תרבות קולינארית מפותחת ומגוונת, בתי קפה קטנים וציוריים, חנויות הקופי שופס המפורסמות, ותחושה של חופש בעיר אירופאית קטנה ומאירת פנים. טיסות לאמסטרדם אורכות כחמש שעות והן מגיעות היישר אל, שדה התעופה של אמסטרדם. מחיר הטיסה הממוצע של טיסות לאמסטרדם הוא כ550 דולר, וישנן כמה עשרות טיסות במהלך השבוע היוצאות מישראל. אם מעוניינים לטוס בחברת התעופה הלאומית אל על כדאי לזכור שהטיסה יוצאת עד לשעת כניסת שבת. את מחיר הכרטיס ניתן להוריד מעט בעלויות עם טיסות שכר ובהזמנה זמן רב מראש.

טיסות בשביל התרבות

אמסטרדם הוכרזה בשנת 1987 כבירת התרבות של אירופה, ולא לשווא. זוהי עירם של הציירים הידועים וואן גוך ורמברנדט, עיר שבה יש למעלה מ15 מוזיאונים מרכזיים ועוד עשרות מוזיאונים קטנים ומרתקים. אמסטרדם היא גם עיר עם מורשת יהודית ארוכת שנים, עם בתי כנסת גדולים ומפוארים שסופם הטרגי מתגשם בבית אנה פראנק. כבירה אירופאית ארוכת שנים (אמסטרדם נוסדה ככפר דייגים במאה ה12) היא נושאת בחובה את רוב תהפוכות אירופה וניתן להתרשם מהם באופן ישיר ובלתי אמצעי.

טיסות לצעירים

על אף שנותיה הרבות של אמסטרדם, זוהי עיר עם רוח צעירה מאוד. זוהי גם אחת הערים הסובלניות ביותר באירופה, עם העלמת עין מעישון של סמים קלים ועם מיסוד של זנות. על אף שהנושאים האלו נמצאים על סדר יומה של אמסטרדם ועוברים שינויים בימים אלו, עדיין ניתן להינות מהאווירה החופשית של העיר. כמו כן באמסטרדם מקומות בילוי מהמעודכנים והמודרניים באירופה. זוהי עיר בירה גם עבור המועדונים והמוסיקה האלקטרונית וניתן להינות בה ממסיבות שוות במיוחד.

בשביל החיים הטובים

אמסטרדם היא עיר של חיים טובים. כיוון שההולנדים אינם עסוקים במלחמת גבולות או בהישרדות יומיומית הם פיתחו תרבות אוכל ושתיה מרתקות. הגבינות ההולנדיות המופרסמות נמכרות בכל פינת רחוב, גם הבירות הביתיות, המגוונות והזולות נמכרות בכל פאב ומועדון. אם רוצים בכך, אפשר לנסות  גם טעימה מתרבות הסמים הנהוגה במקום. זוהו גם מקום מצויין לשופינג ולקניות ממיטב תוצרת אירופה בטווח מחירים הגיוני. האווירה השלווה ברחובות, יחד עם השפע המצויים במקום הופכים את אמסטרדם לבילוי מעניין, מלא ורב קסם.

המאמר נכתב באדיבות עמית שקד
Comments are Closed