טיסות לאמסטרדם

קצרה היריעה מלספר על העיר אמסטרדם. העיר ההולנדית אינה דומה לשום דבר שהכרתם עד היום, ולכם אם טרם ביקרתם בעיר אמסטרדם אין זמן טוב יותר מאשר עכשיו. אמסטרדם אינה העיר  הבירה של הולנד, אך ללא ספק  היא עיר מיוחדת במינה. מתגוררים בה קרוב לכ שמונה מאות אלף תושבים והיא מהווה מרכז תיירותי חשוב ביותר באירופה. אמסטרדם היא עיר עתיקה והיא נבנתה במאה ה 12, כך שבמקביל למודרניות וקידמה תוכלו ליהנות בה גם ממסורות ארוכות שנים, היסטוריה ואתרי מורשת.
מה בעיר?
טיסות לאמסטרדם מאפשרות למי שמגיע אליה לחוות הרבה כיף. היותה עיר תיירות חשובה יצרה בה תשתית תיירותית מספקת למדי והיא מסבירה ופנים לתייר. גם ההולנדים שהם אנשים נעימי הליכות אוהבים את התיירים ונוהגים בהם בהכנסת אורחים מרשימה. טיסות לאמסטרדם יתאימו לחובבי אמנות, בירה, מסעדות ובתי קפה כך שכל חופשה החל מחופשה רומנטית וכלה בחופשה משפחתית יכולה להיות מושלמת באמסטרדם. חופשה לאחר בר מצווה בשרון יכולה להיות חופשה מושלמת לחגוג בה את בר המצווה של הילד.

מוזיאונים
באמסטרדם תמצאו את המוזיאונים המובילים בעולם. מוזיאון ונ גוך הוא המפורסם שבהם, אך לא רק הוא מושך אליו בכל שנה מיליוני תיירים. בית רמברנט, מוזיאון לאמנות מודרניים ושלל גלריות עדכניות ועכשוויות מושכות אלפים רבים של תיירים לבקר בהם. בעיר פועל מוזיאון הבירה, מוזיאון הסקס ומוזיאון השעווה שמהווים אף הם אטרקציות תיירותיות חשובות, אם כי לא ניתן לסווגם כאטרקציות לחובבי אמנות. בביקור לאחר בר מצווה אצל אורבן אירועים אולי לא כדאי לקחת את הילדים למוזיאון הסקס.

חזות העיר
אם אתם מתכננים לבקר במוזיאונים מומלץ לרכוש כרטיס מיוחד שכולל הנחות למוזיאונים ולאתרי אטרקציות שונים בעיר. העיר עצמה מדהימה ביופייה. שלל כיכרות מיוחדים ועתיקים, רחובות קטנים והומי אדם וכמובן רובע החלונות האדומים שמוכר לכל בשל האוכלוסייה שמעטרת אותו. מגוון האטרקציות בעיר מתקיימות בשטח קטן יחסית, כך שתוך יום או יומיים של שיטוט בעיר תבינו כבר היכן נמצא הכל ותוכלו פשוט להתנהל להנאתכם. לנוחות המבקרים בעיר פועל רשת נוחה במיוחד של רכבת תחתית והתחבורה הציבורית בעיר היא נגישה ונוחה.

תעלות מים
אמסטרדם מזוהה ולא בכדי עם תעלות המים המדהימות שמעטרות אותה. ניתן שלבת להנאתכם על שפת התעלות או לשוט בסיור מאורגן בשעות הערב. דבר נוסף שמאפיין את אמסטרדם הוא האופניים. משום שהעיר היא מישורית לחלוטין, תנועה על אופניים היא הדרך הטובה ביותר לנוע בה. אל תתעצלו, שכרו אופניים ותגלו עד כמה קל להגיע בעזרתם ממקום למקום .העיר מרושתת ברשת נוחה של קווים לנסיעת אופניים, כך שלמעט תיירים שיפריעו לכם מפעם לפעם כמעט ולא תצטרכו לעצור.

מתי?
מומלץ לבקר בעיר במהלך החודשים מאי – יוני או במהלך חודש ספטמבר. בחודשים אלה מזג אוויר נעים ובעיר נמצאים פחות תיירים. טיסות לאמסטרדם מתקיימות עם חברות רבות בהן ישראייר, KLM, ולופטהנזה.

המאמר נכתב באדיבות גלית בר-לב

Comments are Closed