לסביות וגייז באמסטרדם

אמסטרדם היא בירתה של הולנד ויעד תיירות פופולרי במיוחד ביבשת אירופה. רבים מכירים את אמסטרדם בהקשר של תעלות המים היפות, האווירה הקוסמופוליטית, רוכבי האופניים, הרובע האדום והקופישופס. אמסטרדם היא עיר יפהפייה המציעה שפע של אטרקציות לכל תייר המבקר בה. אמסטרדם היא גם אחת הערים הראשונות באירופה בהן התפתחה הסצנה הגאה, והודות לפתיחות הרבה של תושבי העיר לקהילה הגאה המקומית כיכבה העיר במשך תקופה ארוכה כבירת הגייז של אירופה. בשנים האחרונות חלה ירידה במעמדה של העיר כמרכז המושך אליו לסביות והומואים מרחבי היבשת והעולם כולו, והמוקד נדד לערים אירופאיות גדולות אחרות כמו ברלין וברצלונה. ולמרות זאת, אמסטרדם עדיין נותרה עיר ידידותית, המקבלת בזרועות פתוחות את חברי הקהילה הלהט"ביים המקומיים והזרים, ויש לה הרבה מה להציע לתיירים ולתיירות מקרב הקהילה: מקומות בילוי כמו ברים ומועדונים  להומואים או לסביות, מסיבות גדולות ושמחות, פסטיבלים ואירועים כמו מצעד הגאווה ואטרקציות נוספות.

מהם אזורי הבילוי הפונים לקהל הגאה באמסטרדם?

באופן יחסי לגודל האוכלוסייה, הקהילה הגאה באמסטרדם נחשבת גדולה במיוחד, ובהתאם לכך מספר מקומות הבילוי להומואים ולסביות הוא גדול במיוחד: בעיר למעלה מ-100 ברים לגייז וללסביות, מועדונים, סאונות, חנויות ספרים, מסעדות, בתי קפה ומלונות המיועדים ופונים לאוכלוסיה הגאה המקומית, המושכים אליהם תיירות גאה מכל העולם. בעיר מספר רובעים הנחשבים גיי-פרינדלי:

Reguliersdwarsstraat – זהו האזור הנחשב לרובע הגאה של העיר והוא מתוייר מאוד ומיינסטרימי למדי. הרובע מושך אליו קהל צעיר המגיע לברים ובתי הקפה, ובסופי השבוע הברים והמועדונים באזור מלאים.

Amstel – זהו אזור הנחשב רגוע יותר, המאוכלס בעיקר בקהל המקומי. האזור מאופיין בקהל בוגר יותר ובעיקר בברים לגייז.

Warmoesstraat – זהו אזור הנחשב יותר הארד קור, ומאופיין בחנויות סקס ופטיש ובמועדוני פטיש, עור וקרוז-ברים. קהל המבקרים נע בין גילאי 20 ועד 50.

רוב מקומות הבילוי והמסיבות הגאות פתוחים לקהל מעורב, אלא אם כן צויין אחרת. אזורי הבילוי הגאים בעיר הם יחסית קרובים זה לזה, מה שמאפשר סיור בין מספר מועדונים בערב אחד. אירועים גדולים נוספים המתרחשים בעיר  כל שנה הם מצעד הגאווה, יום המלכה וליל הסילבסטר, אירועים הנחשבים גדולים ושמחים במיוחד,  המושכים אליהם לסביות והומואים מכל אירופה.

כמובן שאם כבר מגיעים לאמסטרדם כדאי גם להינות מיתר האטרקציות התיירותיות שיש לעיר להציע, כמו למשל: שיטוט ברחובות, בפארקים ובכיכרות, שיט בתעלות, לשבת במסעדות טובות ובתי קפה, לבקר במוזיאונים כמו מוזיאון ואן-גוך ובית אנה פרנק, לבקר בשווקים המקומיים וכמובן לערוך מסע שופינג. בעיר ישנו מרכז מידע גאה הנקרא Pink Point, המופעל על ידי מתנדבים ובו ניתן לקבל את כל המידע הנחוץ לתייר הגאה באמסטרדם, כל מקומות הבילוי האטרקטיביים, אתרי תיירות מעניינים וכן המלצות למסעדות ובתי מלון או בתי הארחה ידידותיים להומואים, לסביות ויתר חברי הקהילה הלהט"בית.

 

Comments are Closed