מגוון אפשרויות טיול לארץ החופש

אמסטרדם, היא עיר הבירה של הולנד, מהווה מקור עלייה לרגל עבור רבים בכל שנה. באמסטרדם העיר חיים 800 אלף תושבים ואילו במטרופולין כולו חיים לא פחות מ-2.3 מיליון איש. העיר היפהפייה מעניקה השראה ומהווה את הטיול האידיאלי עבור רבים. לא בכדי מגיעים מדי שנה אל אמסטרדם תיירים מרחבי העולם כולו. כאשר אווירה של חופש ונהנתנות מרחפת באוויר, ניתן להבין את הקסם שמושך רבים כל כך אל עיר הבילויים וההנאה. בין האירועים המשמעותיים ביותר הנערכים באמסטרדם ומושכים אליהם מטיילים מכל העלם נוכל למנות את מצעד הגאווה, יום המלכה ועוד רבים וטובים אחרים.

אטרקציות באמסטרדם

חוויה על שני גלגלים

אחת הדרכים הטובות ביותר לחוות את אמסטרדם היא על שני גלגלים. קצב אידיאלי המאפשר טיול והתרשמות מהנעשה סביב בקצב המתאים. רכיבה על אופניים באמסטרדם מאפשרת ליהנות מהעיר בקצב האישי ולפי הצורך.

הצנטרום

הצנטרום, כמשתמע משמו, הינו הרובע המרכזי ביותר של אמסטרדם ואחד האזורים השווים ביותר לתיור. בצנטרום ניתן למצוא את הרובע הישן והרובע החדש, בהם כל האתרים המפורסמים ביותר באמסטרדם: כיכר דאם, צ'יינטאון, רובע החלונות האדומים, כנסיות אינספור ומוזיאונים מרשימים – וכל אלו בנוף מרשים ומעורר השתאות.

אזור התעלות

אזור התעלות הינו למעשה מעין רצועות של תעלות היוצרות יחדיו צורה של חצי ירח. למעשה, זהו האזור המקסים ביותר שתמצאו באמסטרדם וחשוב להקצות לו די זמן במהלך הטיול. האזור מציע נוף קסום הכולל בתים גבוהים הממוקמים על גדות התעלות, פריחות קסומות, כיכרות, גשרים קטנים ויפהפיים ועוד. כל אלו הופכים את אזור התעלות לאגדה המהווה את אחד מאתרי התיירות הקסומים ביותר. בלילות מתעורר האזור לפעולה ותוכלו למצוא בו מגוון אטרקציות, בתי קפה, מסעדות, תערוכות שונות ועוד.

דה פייפ

דה פייפ הינו רובע המהגרים של אמסטרדם והוא מלא חיים. ברובע זה תמיד תוכלו למצוא משהו מעניין לעשות, לראות, לחוות או ללמוד. חנויות מוזיקה ואוכל מושכות ואטרקטיביות, מסעדות עשירות בטעמים ועוד – כל אלו מזמינים את המטיילים ליהנות מאזור קסום ותוסס.

בית הכנסת הפורטוגלי – העברי

המחפשים אחר מסורת ומקורות ימצאו את בית הכנסת של הקהילה היהודית אשר באמסטרדם. הקהילה המקומית הגיעה למקום לאחר גירוש יהודי ספרד ופורטוגל כאשר היא הולכת ומבססת את עצמה ואת מעמדה באזור. בית הכנסת פתוח למבקרים ואף ניתן לקבל בו הדרכה מקומית.

מוזיאון המרי

אחוז היהודים ההולנדים שנתפסו בתקופת מלחמת העולם הראשונה הינו מהגבוהים בעולם, דבר המעניק להולנדים גאווה גדולה בשל היותם מתנגדים גדולים לתנועת הנאציזם בזמנו והיום. את הגאווה הזו ניתן לחוש בכל אתר היסטורי המנציח את האווירה.

בית רמברנדט

אוהבי האומנות יגלו אתרים מרשימים ויפהפיים. ביניהם בית רמברנדט אשר שופץ ושוחזר. כיום מהווה בית רמברנדט את אחד האתרים המרשימים ביותר באמסטרדם, כשהוא ממחיש את יופיין של היצירות, הפיסולים והציורים עוצרי הנשימה של רמברנדט.

השוואה בין אמסטרדם לאיטליה

בין איטליה ואמסטרדם קווי דמיון רבים ויחד עם זאת, כל אחת מהן היא בעלת איכות וייחודיות משלה. נקודות הדמיון בין אמסטרדם לאיטליה כוללות חיים כפריים לצד חיים עירוניים, אווירה מלאת חיים, דינמית ותוססת, חיי לילה מפותחים ואהבת חיים כללית. יחד עם זאת, טיול לאיטליה חושף נקודות אחרות של כדור הארץ ותרבות שונה מאשר זו המאפיינת את אמסטרדם. בעוד שאיטליה מהולה באווירה הים תיכונית, אמסטרדם מהווה עיר השומרת על צביונה האירופאי.

אמסטרדם מציעה למבקריה תחושה אמיתית של סובלנות ופלורליזם הבא לידי ביטוי בכל מסעדה ובית קפה, אתר קניות או אתר היסטורי. העיר מציעה אתרים שלווים ותוססים באחת כשניתן לזגזג ביניהם ולמצוא את האתר האידיאלי בעבורכם.

Comments are Closed