לימודי כלכלה באמסטרדם

לימודי כלכלה לתואר ראשון הם לימודים מאתגרים ומעשיים כאשר בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון רחב ביותר של משרות בשוק הפרטי, המגזר הציבורי והעסקי.

הכלכלה מניעה את העולם וכלכלנים בעלי ראייה רחבה ויכולת אנאליטית טובה של כוחות השוק מוצאים את עצמם תופסים עמדות מפתח בכל ארגון בו הם נמצאים. לעומת מקצועות אחרים, לבעלי תואר ראשון בכלכלה ניתנת ההזדמנות לבחור בקפידה את תחום עיסוקם הספציפי. ישנם מקצועות אשר כל הצעת עבודה נלקחת ללא בררנות, דבר אשר יכול להתגלות כבעייתי במיוחד לאורך שנות הקריירה.

בארץ ישנם מספר מוסדות לימוד רבים לתואר ראשון בכלכלה ולכן נראה על פניו כי לימודי כלכלה באמסטרדם  אינם מהווים יתרון על פני לימודי כלכלה בארץ. טעות נפוצה זאת מקורה בעובדה כי רבים הם הסטודנטים אשר נוסעים לחו"ל כדי ללמוד תארים אשר אליהם הם אינם מסוגלים להתקבל בארץ. ישנם מספר מקצועות כאלה כגון רפואה, רוקחות, רפואת שיניים ווטרינריה כאשר לימודי כלכלה אינם נכללים ברשימה זאת. אז מדוע ללמוד לימודי כלכלה באמסטרדם?

  • בגלל האווירה – לומדים לתואר ראשון פעם אחת בחיים. ברגע שהחלטתם כי אתם רוצים להיות כלכלנים, לימודי כלכלה באמסטרדם הם הלימודים אשר מאפשרים לכם להתערבב עם סטודנטים מכל העולם באווירה שיש רק לאמסטרדם להציע.
  • בגלל העיר – אמסטרדם היא עיר פתוחה וליברלית. כל מה שתרצו להיות, תוכלו לממש באמסטרדם. לכן, כדאי ללמוד כלכלה או כל תואר אחר בעיר מדהימה זאת ולנצל את התקופה היחידה בחיים בה תוכלו ליהנות מכל מה שאמסטרדם יכולה להציע עבורכם.
  • רכישת מיומנויות שפה –  לימודי כלכלה באמסטרדם מתקיימים בחלק מהמוסדות בשפה האנגלית ובחלקם בשפה ההולנדית. תופתעו לגלות כי ההולנדית קרובה מאוד לשפה האנגלית וקל מאוד להתחבר אליה. לימודי כלכלה באמסטרדם "יאלצו" אתכם לשלוט גם באנגלית וגם בהולנדית כך שהרווח הוא כולו שלכם.
  • בגלל היוקרה – המוסדות האקדמיים בישראל המעניקים תארים בכלכלה הם מעולים, בכך אין כל ספק. לעומת זאת, כאשר מגיע מועמד אשר למד בחו"ל, במיוחד במוסדות האקדמיים המצוינים של עיר הבירה של הולנד, הוא זוכה ליחס אחר, מקצועי יותר ומכובד יותר, כראוי לסטודנטים אשר למדו במוסדות ההשכלה הגבוהים מעבר לים בכלל ובאמסטרדם בפרט.

Comments are Closed