מחירי נדל"ן באמסטרדם

כיאה לכל עיר גדולה, גם אמסטרדם מבוקשת מאד בכל הקשור לנדל"ן. מחירי דירות בעיר מושפעים מפרמטרים שונים וחשובים, העוזרים גם בבחירתה של הדירה הנכונה ביותר, ובמיוחד כשמדובר בדירה לצרכי השקעה. מחירי דירות באזורים מרכזיים של העיר יהיו גבוהים מאלה של דירות מרוחקות יותר, אולם, אם דירה זו מיועדת לתיירים המבקשים מקום מרכזי ונגיש, הרי ששיקול זה הינו חשוב ביותר בעת בחירתה של הדירה הנכונה. אם כן, מהם הפרמטרים השונים המשפיעים על מחירי נדל"ן אלה? על כך, בכתבה הבאה.

מיקומה של הדירה

מיקומה של הדירה הינו בין הפרמטרים החשובים ביותר, המשפיעים על מחירי דירות. אם אתם מחפשים אחר מחירי דירות נמוכים וזולים, הרי שתאלצו לוותר על מיקום מרכזי ולבחור באזורים פחות נחשקים ופופולאריים באמסטרדם. ככזו המושכת אליה תיירים רבים מדי שנה, נחשבת אמסטרדם לאחת הערים האהובות ביותר. וככזו, כוללת אזורים נחשקים יותר ואזורים נחשקים פחות. מחירי דירות באמסטרדם באזורים הידועים פחות, אלה הרחוקים ממרכז העיר, יהיו נמוכים וזולים יותר בהשוואה למחירי הדירות, הממוקמות במרכזה השוקק והתוסס.

גודלה של הדירה

מחירי נדל"ן מושפעים כמובן גם מגודלו של הנכס. ככל שהנכס גדול יותר, כך מחירו יהיה בהתאם. מחירי דירות באמסטרדם, ששטחן גדול במיוחד, יהיו גבוהים בהרבה מדירות קטנות יותר. אולם, בדומה לכל עיר גדולה, לעיתים תהיינה דירות קטנות יחסית, שתעלנה מעט יותר מדירות גדולות. הסיבה לכך, תהיה בדרך כלל לאור מיקומה של הדירה, שודאי אטרקטיבי יותר.

קרבתה של הדירה לאטרקציות מרכזיות

אמסטרדם מציעה מגוון של אטרקציות בלתי רגילות המתאימות לכל הגילאים. החל ממוזיאונים נהדרים, גלריות לאמנות נחשבות, מבנים היסטוריים וכיכרות ידועות (כדוגמת כיכר דאם, למשל). אם אתם מעוניינים בדירות לצרכי השקעה, כדאי לכם לבחור דירות, הממוקמות בסמוך לאטרקציות חשובות אלו. אולם, קחו בחשבון כי סביר שניתן יהיה למצוא באזורים אלה מחירי נדל"ן גבוהים יחסית לאור הביקוש הגבוה באזור. מצד שני, התשואה תהיה ודאי גם כן יפה, בשל דרישתם של תיירים רבים ללון במקומות אלה.

האם הדירה כוללת מערכות משוכללות ומתקדמות

מחירי נדל"ן מושפעים לא אחת גם ממצבה של הדירה והאם היא כוללת מערכות חשמל מתקדמות, מערכות מיזוג טובות, מערכות חימום ועוד. ניתן למצוא מחירי דירות גבוהים בעיר, לעיתים, כשמדובר בדירות מתוכננות היטב, הכוללות גם מערכות משוכללות מסוג זה.

מידת הקרבה למרכזי קניות וכן שירותים נוספים

מחירי נדל"ן מושפעים לא מעט גם ממידת קירבתו של הנכס אל מרכזי קניות או שירותים שונים, כמו בנקים, בתי ספר וכדומה. פעמים רבות מחירי דירות יושפעו ממידת קרבתן של הדירות לבתי הספר, ובמיוחד כשמדובר בדירות המיועדות למשפחות. במקרים אחרים, מחירי נדל"ן יושפעו מקרבתם אל מרכזי קניות גדולים או מרכזים תרבותיים נחשבים, כשמדובר בדירות המיועדות לתיירים, כלומר, דירות לצרכי השקעה.

למידע נוסף: השקעות נדל"ן

Comments are Closed